Žijeme vedome?

DOLMENY

Views: 51

Sú oveľa staršie ako egyptské pyramídy, majú viac ako desaťtisíc rokov. Tieto machové dosky skrývajú veľa tajomstiev. Sú veľmi tajomní, títo mocní kamenní obri. Každý má svoju vlastnú dušu, svoj vlastný charakter. Niektoré sú prítulné a jemné, šíria okolo seba jemnú auru lásky, harmónie a radosti. Iné – prísne a tvrdé dávajú silu a dôveru, vychádzajú z nemennej spravodlivosti skutočného bojovníka. V ich blízkosti sa chce len ticho stáť a premýšľať.
Volajú sa DOLMENY.

Sú to starodávne megality roztrúsené po celom čiernomorskom a jadranskom pobreží, nachádzajúce sa na členitých svahoch Veľkého Albiónu a ďaleko na severe. Ako často sa stáva, keď čelíte jednému tajomstvu, nájdete spôsob, ako pochopiť druhé. Takže hádanky dolmenov otvárajú cestu do hlbín iného. Ľudia chodia do dolmenov za zdravím, útechou, riešením každodenných problémov, hľadaním milovanej osoby, miestom v živote. Ale rovnako ako drahocenná miestnosť z Tarkovského filmu „Stalker“, aj dolmen pracuje s najintímnejšími otázkami, ktoré človek nosí. Nie vždy príde odpoveď vo forme slov. Často ide o celý reťazec udalostí, stretnutí, ktoré menia náš pohľad a osud a pomáhajú našej duši otvoriť sa.

Cesta do dolmenu vám umožňuje porozumieť, premyslieť si svoj životný stav, aj keď neformálnym spôsobom, ktorý nie je vyjadrený slovami… Podľa mnohých vedcov dôjde po určitom čase po návšteve dolmenov k zintenzívneniu životných procesov, a to nielen na fyziologickej úrovni, ale aj vonkajších okolností. Dôsledky našich činov sa objavujú rýchlejšie, výsledky sú jasnejšie a zreteľnejšie. Ak je to šťastie, potom je to veľké, ak ide o problém, vyžaduje si to urgentné riešenie. Výsledkom je, že človek za jednotku času musí pre seba urobiť väčší počet životne dôležitých rozhodnutí, čo si vyžaduje prehodnotenie mnohých životných hodnôt. Umožňuje človeku rýchlejšie získať skúsenosti a učiť sa. A napriek tomu veľa závisí od nálady, zámerov osoby, ktorá dolmeny navštívila.

Ale možno je to všetko ovocie sebaklamu… autohypnóza? Čo však s ľuďmi, ktorí nevedia, prečo idú do dolmenu, nevedia o jeho vlastnostiach, nie sú podmienení stereotypmi svojej skupiny? V tejto súvislosti je zaujímavé sledovať pozorovania detí, ktoré dolmeny navštívili. Hlavnou vecou je varovať dieťa pred možnosťou, že sa objaví niečo neobvyklé, aby dieťa viac vnímalo svoje pocity, a je vhodné to urobiť vopred. A potom nech si robí, ako chce. Výsledky môžu byť najneočakávanejšie. Je to len tak, že váš syn alebo dcéra zrazu napíšu úžasnú rozprávku, báseň alebo namaľujú neobyčajný obraz…

Pred niekoľkými rokmi len málokto vedel o nádherných vlastnostiach dolmenov. Len máloktorý návštevník ťažko mohol spájať zmeny, ktoré sa v ich živote odohrávajú, s nejakým druhom kamenných štruktúr. Pozornosť na tieto megality priťahovali knihy Vladimíra Megreho. Legenda, ktorú Vladimírovi rozprávala Anastasia. Už dávno, pred viac ako desaťtisíc rokmi, ľudia vedeli, ako žiť v súlade s prírodou, vlastnili znalosti Veľkých zákonov vesmíru a posvätne ich ctili a plnili. Lenže zrazu sa niečo stalo, ľudstvo začalo postupne strácať svoje organické spojenie s okolitým svetom. Existuje však spôsob, ako týmto ľuďom umožniť uchovať životodarný zdroj poznania. Najlepší ľudia odchádzali do dôchodku v špeciálne vytvorených štruktúrach, dolmenoch a oddávali sa tam večnej meditácii. Silou ich ducha v blízkosti dolmenov sa zachoval kanál, cez ktorý tí, ktorí sa usilovali, mohli dostať dôležité informácie. Tento kanál sa zachoval tisíce rokov. Ale ako čas plynul, mnoho z tých, ktorí vedeli o zázračných vlastnostiach dolmens, zomrelo. Na tieto úžasné stavby sa postupne začalo zabúdať. A teraz vďaka úsiliu mnohých ľudí, ktorí sa inšpirovali touto legendou, začali dolmeny opäť plniť svoju úlohu.

Prieskum Dolmenov je fascinujúci. Je to ako zaujímavá cesta, počas ktorej sa menia vaše predstavy o svete okolo vás a spolu s nimi aj vy sami. V dejinách ľudstva existovali obdobia plné tajomstiev a záhad, ktoré zostali ďaleko mimo pozornosti modernej vedy. Odkiaľ sa Dolmeny vzali, aká je ich história, ako súvisia s inými oblasťami ľudskej činnosti?

Takže dolmen je megalitická stavba, spravidla je zložená zo štyroch kamenných dosiek, ktoré sú umiestnené na okraji a pokryté piatou doskou, zvyčajne dosky zapadajú veľmi tesne. Hrúbka dosiek je asi tridsať centimetrov, priečne rozmery sú jeden a pol až dva metre. Existujú dolmeny vyrobené z pevného kusu kameňa aj z kamenných blokov. V prednej časti je otvor s priemerom asi pol metra, ktorý je uzavretý masívnou kamennou zátkou. Zátky sa zvyčajne nachádzali vedľa dolmenov alebo priamo v diere. Niekoľkotonové platne, z ktorých boli dolmeny zložené, sú zvonku takmer neošetrené, aj keď niekedy sú dosky zdobené ornamentmi. Vo vnútri sú steny starostlivo zarovnané, niekedy takmer vyleštené. Je zaujímavé, že okolo miest, kde dolmeny stoja – jednotlivo alebo v skupine, plávajú pôdy; zosuvy pôdy sa rozpadajú, toky blata zametajú, ale nikdy sme nezistili žiadne porušenie týmito hrozivými a nebezpečnými javmi, aj keď niekedy sa hranica zrútenia pôdy nachádza iba tucet metrov od dolmenu. A na miestach starodávnych zosuvov pôdy sa zničené časti dolmenov nikdy nenašli. Miestni obyvatelia poznamenávajú, že megality boli vždy postavené na „dobrých“ miestach, kde môžete odpočívať, premýšľať a relaxovať.

Materiálom pre dolmeny bol spravidla kremenný pieskovec, ktorý sa niekedy musel dodávať na stavbu aj dlhé kilometre. V tejto súvislosti je zaujímavá hypotéza, ktorú predložili vedci z Gelendzhiku. Dolmen zo všetkého najviac pripomína model Absolute Black Body, akýsi ideálny žiarič, materiálom dolmen je kremenný pieskovec, minerál s veľmi zaujímavými vlastnosťami, najmä so schopnosťou generovať elektrický prúd pod vplyvom kompresie (piezoelektrický efekt), ako aj udržiavať konštantné oscilácie (stabilizácia frekvencie). To je základ jeho aplikácie v rádiotechnike. Pod vplyvom elektrického prúdu vytvárajú kremenné kryštály ultrazvuk (inverzný piezoelektrický efekt). Zistilo sa tiež, že kremeň je schopný generovať rádiové vlny pri mechanickej deformácii. Prerušenia v zemskej kôre v blízkosti ktorých sa dolmény nachádzajú, môžu za určitých podmienok plniť úlohu vlnovodov, samotné dolmény potom môžu vykonávať funkciu prijímačov aj vysielačov. Predpokladajme, že pred dolmenom je osoba, ktorej žiarenie môže dolmen zachytiť, premeniť na ultrazvukové vibrácie a nasmerovať pozdĺž poruchy vlnovodu na ďalšie dolmeny, zatiaľ čo ak je vedľa nich osoba, naladená na rovnakú vlnu , potom môže vnímať prenášané informácie. Ďalej sa dá predpokladať, že tieto informácie je možné nejako akumulovať a uložiť v tomto systéme. Možno je to globálny informačný systém dávnych čias.

Ďalšia skutočnosť je zaujímavá, napriek svojej extrémnej prevalencii sa dolmeny vyskytujú iba v blízkosti pobrežia, vo vnútrozemí kontinentu takmer chýbajú. Pobrežie Čierneho, Jadranského, Stredozemného mora, Írska a Veľkej Británie, pravdepodobne niektoré oblasti severnej Európy. Čo je to za kultúru, ktorá je taká rozšírená a zároveň viazaná na morské pobrežie. Pozoruhodný je aj čas predpokladanej stavby dolménov 10 000 pred naším letopočtom. Podľa mnohých legiend sa práve v tomto období zrútila legendárna Atlantída. Nachádza sa buď v Stredozemnom mori, alebo v rôznych oblastiach Atlantiku alebo v Čiernom mori. Ale všetky tieto body nám nejako pripomínajú oblasti distribúcie dolmenov. Nie sú tvorcovia dolmenov pozostatkom obyvateľov Atlantídy? Samotná legenda nepriamo svedčí v prospech tejto verzie.

Exit mobile version