Views: 6
Liečebný účinok prírodného oblečenia na ľudský organizmus je historicky známy. Ľudia používajú tkané textílie už od pradávna. Sme na ne prirodzene zvyknutí a už podvedome to v nás vyvoláva vysokú kvalitu oblečenia. Starodávne záznamy ukazujú, že prvé vlákna, ktoré ľudia používali, boli vyrobené z konope.
Naše šaty plnia dve funkcie: skrášľujú a chránia. Prírodné oblečenie nás chráni nie len pred počasím, ale aj pred negatívnym dopadom životného prostredia, ako je rádioaktívne žiarenie, rôzne kozmické žiarenia, geopategónne zóny, statická energia a ďalšie iné vplyvy prostredia. Zvieratá sú pred týmito vplyvmi prirodzene chránené kožou, srsťou a perím, človek k tomu od pradávna používal rôzne prírodné materiály.
Potrebujeme oblečenie, ktoré má podobné vlastnosti, ako naša koža. Šaty, ktoré dýchajú, pozitívne absorbujú, chránia nás a odstraňujú škodlivé účinky okolia. Aj súčasná medicína už začína odporúčať ženám aj mužom používať spodné prádlo z prírodných materiálov. Spodné prádlo zo syntetických materiálov totiž môže spôsobiť neplodnosť u žien a mužom zvyšuje možnosť impotencie.
Nekvalitné syntetické látky môžu spôsobiť pokožke ekzémy, dermatózu a rôzne alergické reakcie. Prečo sa teda vyrábajú tieto škodlivé syntetické látky? Lebo v porovnaní s prírodnou tkaninou majú niekoľko výhod. Hlavná výhoda je nízke výrobné náklady, časovo menej náročná výroba, ktorá je nezávislá od poveternostných podmienok a sezónnosti. Syntetické vlákna sa získavajú chemicky spracovaním látok, ako je napríklad olej, uhlie, zemný plyn, či celulóza. Problém je v tom, že niektoré syntetické vlákna uvoľňujú polymery, ktoré boli použité pri výrobe, ako sú stabilizátory, katalyzátory a farbivá. Tieto zlúčeniny môžu mať agresívne toxické účinky na ľudský organizmus a narúšajú prirodzený priebeh metabolických procesov. Medzi pokožkou a látkou sa vytvára určitá mikroklíma, ktorá je závislá od typu použitej tkaniny.
Prírodné vlákna umožňujú udržiavať optimálne mikroklimatické parametre, jednoducho povedané umožňujú ľudskému organizmu dýchať, regulovať vlhkosť, teplotu a výmenu vzduchu. Syntetické vlákna naproti tomu vytvárajú sklenníkový efekt – zvyšuje sa teplota a vlhkosť v bezprostrednej blízkosti pokožky, pročom je telo donútené pracovať v núdzovom režime. Práve to nás odoberá o energiu, spôsobuje únavu a ťažkosti s nedokysličením organizmu. Navyše vzniká ekési prostredie minitrópov, ktoré je skvelým prostredím pre rozvoj rôznych mikroorganizmov.
Naši predkovia, ktorí ľan a konope močili v prírodných vodných podmienkach, obohacovali vlákna o spektrum energií tečúcej vody. Ručne vyrobené prírodné nástroje z dreva a pôsobenie slnečného svetla dopomáhali nasýteniu týchto vlákien a ďalšie prírodné energie.
Vedecké štúdie nám ukazujú súvislosť medzi fyzickým a psychickým zdravím človeka, veľkosťou a kvalitou biopoľa a prostredím, v ktorom sa človek nachádza. Oblečenie je bezprostredné prostredie, ktoré buď narúša, alebo posilňuje biopole človeka. Kvalitné prírodné oblečenie posilňuje biopole človeka a pomáha tak udržiavať fyziologické procesy organizmu v optimálnom režime a má tiež pozitívny vplyv na psychoemocionálny stav človeka. Môže zvýšiť prirodzenú ochranu ľudí pred astrálnymi parazitmi a ďalšími negatívnymi energiami. Existenciu astrálnych parazitov dokázal tým vedcov z University of Cape Town v Juhoafrickej republike, ktorému sa podarilo vyfotografovať činnosť astrálnych parazitov v ľudskej aure.
Prírodné oblečenie je všeobecne ideálnou ochranou pred negatívnymi vonkajšími vplyvmi prostredia. Naši predkovia ho v plnej miere používali a obohacovali ho krásnymi farebnými výšivkami a symbolmi, čím ešte viac zvyšovali účinnosť pozitívnych vlastností či už bežného oblečenia, alebo krojov, ktoré boli nie len pýchou vlastníka, ale aj skutočnou ochranou osobnosti. Dnes sú mnohé prírodné šaty inšpirované práve minulosťou…