Views: 2
Hinduistický chrám Kailasa sa nachádza v indickom štáte Maháráštra.
- Hovorí sa, že ani s najmodernejšími technológiami by jeho repliku nepostavil nik.
- Majestátna stavba je vytesaná do jednej obrovskej bazaltovej skaly. Podľa historických dokladov prebiehala výstavba v 8. storočí.
- Chrám vznikol ešte v časoch, keď robotníci nemali k dispozícii žiadne technické pomôcky. (Naozaj?) Rozsiahlu stavbu vybudovali len za pomoci kladív a dlát (údajne). Znie to neuveriteľne, keďže len bazaltový odpad pri tesaní vážil okolo 400 tisíc ton! Čo ešte viac prekvapuje, v okruhu 100 kilometrov dnes nenájdete po odpadovom bazalte ani stopy.
- Už niekoľko rokov sa však spomína tajomná technológia “Bharatiya”. Tá údajne využívala na rezanie skál zvuk… OK – ale čo s odpadom? Po hĺbkovej analýze množstva odpracovaných hodín a vynaloženého úsilia experti zhrnuli, že rozsah, v akom bola práca vykonaná, je obrovský. A že v dnešnom ponímaní stavebníctva priam nemožný.
- Chrám sa rozprestiera na dvojnásobku plochy Parthenonu v Aténach a je 1,5 -krát vyšší (a väčší ako všetky staroveké chrámy sveta). Vypočítali tiež, že ak by túto prácu robilo 7 000 robotníkov – trvalo by im to 150 rokov.
- Ako to teda pred 1200 rokmi robili primitívnymi metódami ?
- Alebo mali technológie, o ktorých nemáme tušenie?
ZDROJ: Objavené v útrobách internetu