TAJOMSTVO PRÍRODY ALEBO STARÍ HYPERBOREJCI?

Posledné roky sa mnohé odborné tímy pokúšajú nájsť pozostatky starodávnej krajiny Hyperborea, popredného predstaviteľa všetkých svetových civilizácií. Stopy po tejto prastarej civilizácii sa našli na polostrove Kola.

Prvé informácie o Hyperborei pochádzajú z dávnych čias. Najstarší historici ju spomínali vo svojich spisoch Hyperborejcov, čo je dôkazom jej existencie. Slovo „Hyperborean“ znamenalo „ten, kto žije za Boreasom (severný vietor)“ alebo „ten, kto žije na severe“.

Podľa starodávnych zdrojov mali obyvatelia Hyperborei obrovské množstvo vedomostí, oveľa viac ako starí Gréci. Mimochodom, starogrécki hrdinovia Apollo, Herkules a Perseus mali epiteton „hyperborejský“.

Hyperborea pravdepodobne existovala na severnom póle pred 20 000 – 4 000 rokmi. Bol to veľký kontinent s pomerne miernym podnebím podobným Stredomoriu. Boli tam zvieratá milujúce teplo a bujná vegetácia. V jeho strede – pri póle – sa nachádzala legendárna hora Meru.
Vedci sa domnievajú, že jedným z dôkazov existencie tejto krajiny sú každoročné migrácie sťahovavých vtákov.

Hyperborejci disponovali mnohými zručnosťami – vedeli ovládať počasie, lietať na veľké vzdialenosti (nie nadarmo bol Perzeus z Hyperborean zobrazený krídlami na sandáloch), stavať veľké budovy a oveľa viac… Nikdy neochoreli a žili bez sporov v nekonečnom šťastí. Keď už boli obyvatelia Hyperborey presýtení životom, svoju pozemskú púť ukončili skokom do mora z vysokých skál.
Hyperborea zomrela (išla pod vodu) kvôli akejsi kataklizme. Podľa jednej z verzií bolo príčinou smrti najstaršej civilizácie pád meteoritu, posun magnetických pólov Zeme a v dôsledku toho prudká zmena podnebia a zvýšenie hladiny vody vo svetových oceánoch.

Mythical Hyperborea: The Great Civilization of the North - Monkey & Elf | Aliens, Angels & The Apocalypse
Mythical Hyperborea: The Great Civilization of the North - Monkey & Elf | Aliens, Angels & The Apocalypse

Niektorí vedci sa domnievajú, že prežívajúci Hyperboreáni, ktorým sa podarilo presťahovať na územie severnej Európy a Ázie, sa rozšírili po celom svete a vytvorili nové národy. Stavali pyramídy ako v Egypte, veľa chrámov ako v Grécku, postavili Stonehenge a Arkaim. Jedným z priamych potomkov Hyperborejcov sú Slovania, alebo ako ich nazývajú vedci pred-Slovanov… Mnoho pohanských mýtov Slovanov spomína legendárny severný kontinent. Legendy o slnečnicovej krajine, ktorá sa nachádza ďaleko od pevniny, sa často vyskytujú v ruských eposoch. Samotný názov polostrova Kola pochádza z najstaršieho indoeurópskeho názvu pre Slnko – Kolo. Niet divu, že vo svojich „storočiach“ Nostradamus nenazýval Rusov ničím iným ako „hyperborejským ľudom“.

Hľadajú sa dôkazy o existencii tejto starodávnej civilizácii. Veľa vedcov sa tomu venovalo a venuje. V roku 1595 Gerard Mercator zverejnil mapu, na ktorej v strede naznačil neznámy kontinent v Severnom oceáne a okolo neho brehy Eurázie a Severnej Ameriky… Predchádzala tomu dlhá usilovná práca na štúdiu pozostatkov starodávnych máp a textov.

One Step Closer To Discovering The Entrance To The Mythical Land Of Hyperborea? | Earth map, Flat earth, Ancient maps

Existuje ešte jeden záhadný dokument – mapa sveta Piri Reis. Jeho vznik sa datuje rokom 1513. S neobvyklou presnosťou zobrazuje všetky kontinenty, vrátane zatiaľ neobjavenej Antarktídy, ktorá bola zobrazená bez ľadu. Takáto presnosť bola možná iba pri leteckých snímkach. Kontinenty na tejto mape nie sú zobrazené v ich súčasnej polohe, ale tak, ako sa nachádzali asi pred 20 000 rokmi.

Piri Reis: Unquestionably not a hoax, the map is certifiably authentic, but the information on the map is of mysterious orig… | Ancient maps, Old map, Piri reis map

Hyperborea sa hľadala aj v Rusku. V XX storočí na dne Seydozero na polostrove Kola našli ruskí vedci pozostatky starodávnych budov a podzemných chodieb a v okolí jazera sa nachádzali početné petroglyfy napísané v staroindickom jazyku. Pyramídy sú ďalším nedávnym nálezom na polostrove. Analýza údajov získaných počas ich štúdie ukázala, že vek pyramíd je asi 9000 rokov, čo je dvakrát toľko rokov ako egyptské. Kola pyramídy sa nachádzajú striktne pozdĺž západo-východnej čiary a mohli byť použité ako observatórium.

HYPERBOREA V. | CEZ OKNO

Polostrov Kola už dlho priťahuje pozornosť výskumníkov, cestovateľov a turistov. Podľa legendy sa práve v týchto končinách kedysi nachádzala slávna Hyperborea …

Na začiatku 20. rokov 20. storočia. smerovala sem vedecká expedícia, ktorú viedol slávny bádateľ a spisovateľ sci-fi Alexander Barchenko.

Podľa Barčenkovej hypotézy ľudstvo vzniklo na severe počas takzvaného zlatého veku, teda približne pred 10 – 12 tisíc rokmi. Globálna povodeň prinútila tam žijúce árijské kmene opustiť oblasť súčasného polostrova Kola a presunúť sa na juh.

Barchenko bol presvedčený, že Hyperborejci sú pomerne vysoko rozvinutou civilizáciou – poznali tajomstvo atómovej energie, vedeli stavať lietadlá a riadiť ich … Vedec o tom čerpal informácie z dostupnej slobodomurárskej literatúry. Tiež veril, že šamani Sami, ktorí žili na polostrove Kola, sú nositeľmi starodávnych poznatkov o Hyperborei.

V týchto končinách sa nachádzali šamanské seidy (vysoké stĺpy z kameňov). Prítomní v blízkosti týchto štruktúr spozorovali slabosť, závraty a u niektorých sa vyskytli halucinácie, ich telesná hmotnosť sa znížila alebo zvýšila. Tu sa tiež dodržiavala takzvaná „predstavivosť“, pri ktorej si ľudia navzájom opakovali pohyby, hovorili nezrozumiteľnými jazykmi, prorokovali …

Neovplyvnili niektoré sily tohto jedinečného okultného miesta psychiku ľudí? Šamani koniec koncov vedeli, ako z obyčajných smrteľníkov urobiť poslušné bábky …

V roku 1998 navštívila polostrov Kola ďalšia expedícia. Zahŕňali geológov, historikov, archeológov, etnografov, filozofov a dokonca aj ufológov. Pátracia skupina sa volala „Hyperborea-98“.

Na jednom zo svahov Ninchurtu objavil archeológ Alexander Prochorov slabo zachovanú, ale mocnú murovanú stenu. Na šíji medzi Lovozerom a Seydozerom, na jednom z najneprístupnejších miest, sme narazili na veľmi starodávny seid. Na vrchole tohto veľkého kameňa veľmi pravidelného geometrického tvaru bola akási dutina a v nej boli úplne dole uhlíky. Sú tieto stopy rituálu spojené s ohňom?

Ale možno jedným z najzaujímavejších nálezov sú tu pozostatky starodávneho observatória, stavba v podobe 15 metrovej priekopy s dvoma priezormi. Štruktúrou, dizajnom a možnými funkciami konštrukcia pripomínala veľký sextant zapustený do zeme – zariadenie slávneho observatória Ulugbek neďaleko Samarkandu …

Vedúci expedície, profesor V.N. Demin neskôr vo svojej knihe napíše: „Všetky tieto skutočnosti potvrdzujú koncepciu mnohých ruských a zahraničných vedcov o severnom pôvode celej svetovej civilizácie a o tom, že etnické skupiny v dávnej minulosti – pred niekoľkými desiatkami tisíc rokov – opustili sever a prinútili ich k tejto migrácii prirodzeným spôsobom katastrofa. A náš polostrov Kola je jedným z centier hyperborejskej kultúry.

Posledný pokus o odhalenie tajomstiev ruského severu sa podaril v roku 2007 ruskou výpravou. Na novej „kampani za históriu“ sa zúčastnilo 18 ľudí, medzi nimi tlačový tajomník observatória Pulkovo, kandidát fyzikálnych a matematických vied Sergej Smirnov, profesor Ruskej akadémie prírodných vied Valerij Chudinov, ako aj profesor, doktor geologických a geografických vied Dmitrij Subetto.

„Pre mnohých z týchto ľudí bola expedícia vynikajúcou príležitosťou stať sa priekopníkmi vo svojom odbore,“ zdôraznil autor projektu. – Napríklad pre Valeryho Chudinova, úžasného špecialistu na staroslovanské písmo, bola to šanca vidieť listy prvýkrát naživo, prečítať ich nie z fotografií, ale z pôvodného zdroja.

smit.wz.cz

Napriek tomu sa ukázalo, že cesta členov expedície skupiny bola nebezpečnejšia, ako čakali.

Po prvé, skupina nemala šťastie na sprievodcov. „Miestni obyvatelia, Laponci, sa zdráhali ukázať cestu. Prvý sprievodca povedal, že po našej „exkurzii“ bude mať problémy so svojimi predkami, a potom zrazu bez stopy zmizol. Nakoniec sme museli hľadať nového sprievodcu.

Sprievodca v tejto oblasti je veľmi dôležitý. Miesto, kde sa pyramídy nachádzajú, je prakticky opustené, asi 150 km nie je ani duša, ani cesta. Samotné budovy nemožno nájsť bez sprievodcu: sú porastené machom, lišajníkmi a malými kríkmi.

“K pyramídam sme prileteli vrtuľníkom, ale zhora ich nie je vôbec vidieť, vďaka vegetácii, ktorá splýva so všeobecnou krajinou,” uviedol Volkov.

Druhá ťažkosť sa spájala s vrtuľníkom, na týchto miestach sa často stávajú nevysvetliteľné veci. Účastníci druhej výpravy vedenej Deminom sa teda pri pristávaní takmer zrútili a prežili len vďaka šikovnosti pilotov.

Všetko sa však oplatilo. Zázrak, ktorý vedci náhodou videli, prekonal ich očakávania.

V kopcoch porastených machom a trpasličími stromami len ťažko uhádnete starodávne stavby, ktoré sú mnohým známe z obrázkov egyptských pyramíd alebo Južnej Ameriky, ale stále ide o pyramídy.

Naše kolské pyramídy sú dve budovy vysoké asi 50 metrov, spojené mostom a orientované na svetové strany.

“Na expedíciu sme vzali špeciálne zariadenie, najmodernejšie geofyzikálne zariadenie – georadar Oko,” uviedol Volkov. – „Svieti“ vnútorným priestorom akýchkoľvek predmetov, ako je röntgen. Záver geológov bol jednoznačný: vyvýšeniny majú antropogénny charakter, nejde teda o prírodné vrchy, ale o pyramídy – výtvor ľudských rúk. ““

Prečo boli ale postavené, sa presne nevie. Vedci zatiaľ majú iba domnienky a nič viac.

Pyramídy stoja jasne v smere východ – západ. Vo vnútri pyramíd sa našli prázdne miesta alebo komory neznámeho účelu, ktoré boli navyše trikrát prestavané: starí ľudia ich neustále stavali do výšky.

Z hľadiska funkčného účelu je pyramída presným observatóriom, ktoré umožňuje sledovať hviezdnu oblohu. Pomerne jednoduchými metódami bol vytvorený systém, pomocou ktorého naši predkovia zaznamenávali galaktické zmeny a študovali Kozmos. Pyramídy majú navyše tvar legendárnej hory Meru, „os sveta“, ktorá sa v rôznych mytológiách a svetových náboženstvách uvádza pod rôznymi názvami.

Za najviac starodávnu pyramídu sveta je považovaná Džoserova pyramídu v Sakkáre, ktorá pochádza z obdobia približne 2630-2612. Pred Kr., Ale pyramídy na polostrove Kola sú dvakrát staršie ako egyptské. Geofyzici uskutočnili výskum a zistili, že naše severné pyramídy boli postavené najmenej pred 9000 rokmi, teda asi za 5000 rokov. Pred Kr. Môžeme teda s istotou povedať, že Egypt nie je kolískou civilizácie a vedomosti pochádzajú zo severu.

Kto postavil pyramídy? Možno, ak očistíte všetok mach, ktorý po tisícročia vyrástol, od múrov, odhalí sa tajomstvo Zlatého kľúča a ukáže sa, že ide o veľmi legendárnych Hyperborejcov, o ktorých Plínius starší napísal vo svojom diele ,,Prírodná história”. Alebo tí istí Biarmania, o ktorých písali starí Islanďania do svojich ság. Alebo možno mimozemšťania z hlbín vesmíru.

Alebo možno naši vzdialení predkovia zo súhvezdia Veľkej medvedice.

Ruskí vedci naznačujú, že pyramídy v Egypte sú spolu s pyramídami v Mexiku a Rusku (najmä na Kryme a na polostrove Kola) neoddeliteľnou súčasťou planetárneho energeticko-informačného a časopriestorového biopočítača, ktorý podporuje životné procesy na Zemi a je prepojený s Kozmickou inteligenciou, ktorá podporuje život vesmíru.

FAKTY X: Obrovské pyramídy objavené v Indonézii
Zdroj: https://zizuhotel.ru/sk/gelendzhik/seidozero-taina-prirody-ili-drevnih-giperboreicev-razvaliny/

Pozorujem a obdivujem
s akou ľahkosťou sa mení Svet.
Čo bolo – niet a nové sa chystá.
Nikdy tá istá doba nepríde.
Keď niečo odíde prichádza nové.
A aké Zdroje človek použil,
taký má život, aby žil a sa poučil…

Kontakt

vedome@zijemevedome.sk

Rytierska doba

- His Majesty Alexander -

Najnovšie články

 • All Post
 • MINULOSŤ
 • MOZAIKA MÚDROSTI
 • Nezaradené
 • O SILE SLOVA
 • RYTIERSKA DOBA
 • Z HLBÍN POZNANIA
 • Z MYSLENIA
 • ZAUJÍMAVOSTI
 • ZDRAVÝ ŽIVOT
  •   Back
  • Človek
  • Príroda
  • Svet
  •   Back
  • Rytierska etika
  • Rytierska súčasnosť
  • His Majesty Alexander
  • Z minulosti Rádov
  • Úsvit
  •   Back
  • Prehistorická minulosť
  • Pred našim letopočtom
  • Náš letopočet
  • Posledných 300 rokov
  •   Back
  • Poznanie z línie Života
  • O Vesmírnych Konoch
  • Stará Vieronauka Slovenská
  •   Back
  • Slová Slovanov
  • Sila slova
  •   Back
  • Z mojich zápiskov
  • Z mojich veršov
  • Zamyslenia Mysle
  • Zamyslenia Ducha
  •   Back
  • Zdravý pohyb
  • Zdravé telo
  • Zdravá duša
  • Zásady spoločenského správania
  •   Back
  • Zbierka príbehov
  • Zbierka múdrosti Predkov
  • Zbierka rozprávok
Edit Template

Z myslenia

O sile slova

Mozaika múdrosti

Zaujímavosti

Zdravý život

Z hlbín poznania

Minulosť

Rytierska doba

© Copyright 2023, Žijeme Vedome. Všetky práva vyhradené.