Views: 0
Na svete existuje veľa rôznych starodávnych megalitických štruktúr. S určitou vzájomnou podobnosťou má každý svoj vlastný jedinečný a rozpoznateľný vzhľad a štýl. Či už je to Egypt, Južná Amerika alebo napríklad India.
No je jeden starý hrad, presnejšie jeho hradba, v meste Osaka, ktorý je najnepochopiteľnejším a chaotickým v zmesi technológií a metód, pri zachovaní vysokej kvality stavby.
Táto stavby má neskutočný rozsah.
1. Takže prvá ukážka
Hladké povrchy a rovné čiary. Všetky pripojenia sú bez medzier a sú prekvapivo presné. A hoci majú kamene rôzne veľkosti a farby, všetky zreteľne vykazujú stopy po strojovom opracovaní, pričom v rovnakej vzdialenosti nechávajú rovnomerné a rovnobežné čiary.
2. Teraz sa pozrime na toto
Aká metóda bola použitá pri stavbe tohto múru? Pripadá mi to ako zlepenec. Najpresnejšia definícia pre danú stratégiu budovania je náhodná náhoda. Na akom princípe boli kladené bloky? Zdá sa, podľa princípu toho, čo bolo po ruke. No stabilita stavby je neuveriteľne pevná.
3. Táto stena je obzvlášť iracionálna
Správne hrany a pravé uhly kombinované s náhodnými švami a nepravidelnými tvarmi. Týmto tenkým pásikom výplne sa dalo vyhnúť jednoduchým hladším vyrezávaním vložených kameňov. Pozrite sa na spodný riadok. Nemyslíte si, že múr mal byť pôvodne hore nohami? Koniec koncov, je logickejšie vidieť masívny základ a navrchu rozloženia s malými kamienkami. Je to naopak
4. Toto nie je výsledok pílky, sekáča alebo kladiva.
Pri vytváraní betónového poteru to pripomína skôr prácu so stierkami. Forma je neprirodzená buď pre prírodu, alebo pre ľudí. Tento blok rozhodne nebol vytesaný v kameňolome a transportovaný na stenu. Toto je konkrétne dielo. A áno, starodávne. Je to betón rozprestierajúci sa na skale, ktorá bola použitá ako základ pre tento blok.
5. Žiadne stopy po bitoch
Nie je dosť veľká píla na to, aby sa tento povrch prerezal. Ako to teda bolo? Odkiaľ to je?
Bol obrovský kameň odstránený z kameňolomu pomocou nejakého zázraku? Alebo bola stena odliata na mieste? Alebo je to len obklad z umelého kameňa a betónu na vrchu vnútornej masy malých blokov, kameňov alebo steny z prírodného kameňa?
Určite to však nie je pevný kameň, pretože prírodný kameň nie je pokrytý takými škvrnami (pozrite sa na ľavú stranu).
6. Horný rad je ideálne rovnomerný a hladký
To isté sa nedá povedať o všetkých ostatných.
Všetky bloky sú nerovné, nie sú osadené, nie sú spojené maltou. Vyzerá to ako primitívna stavebnica, ale vo veľkých rozmeroch. Obrie bloky sú umiestnené iba náhodne.
Ich veľkosť však múr zachránila pred zemetrasením.
Ako boli tieto bloky vyrobené, nie je známe, ale neboli odliate na mieste, inak by do seba zapadali oveľa lepšie, ako vidíme.
7. Kameň alebo skala pod týmto umelým betónovým povrchom bola nepravidelná.
Preto je blok rovnaký.
Murári pri obkladaní povrchu betónom z umelého kameňa jednoducho nasledovali prírodný reliéf a nesnažili sa ho vyrovnať. Ale ak je to konkrétne, prečo to nebolo použité ako malta medzi blokmi na ich udržanie pohromade?
Všetky diely sú pevne zmontované a nič medzi nimi nebolo pridané. Keby mali murári cement, použili by ho ako maltu, ale nič tu nie je. Samotné bloky sú nepresne osadené, nemajú zložitý polygonálny tvar, ale sú skôr ploché.
Všimnite si, že horný rad je iný a pravdepodobne bol pridaný neskôr.
8. Tu vidíme pravý roh, ale ľavá horná plocha je nerovná.
To s najväčšou pravdepodobnosťou naznačuje, že blok bol kedysi dokonale obdĺžnikový, ale potom bol čiastočne zničený. A to, čo vidíme teraz, sú dôsledky nie veľmi presných a kvalitných opráv.
9. Je toto špeciálne vybrané?
Alebo vyrezávané? Alebo vystrihnuté? Je to prírodné alebo umelé? Je to rozumné riešenie? Je to originál alebo sa ho niekto pokúšal zrekonštruovať?
Jedna vec je jasná – je to všetko veľmi staré a zvláštne.
Zdroj: https://etm-club.site/strannye-steny-yaponskogo-zamka-v-osake/