Views: 0
Jeden čínsky nosič vody mal dve veľké hlinené nádoby, každú zavesenú na konci palice, ktorú nosil na ramenách. Jedna mala prasklinu, druhá bola dokonalá. Na konci dlhej cesty, ktorá trvala od potoka až k domu, bolo v prasknutej nádobe len polovica vody a v druhej vždy plná miera. Prasknutá nádoba sa hanbila za svoju nedokonalosť a cítila sa úboho, pretože je schopná len polovičného výkonu. Po dvoch rokoch súženia oslovila nosiča:
“Hanbím sa, pretože voda počas cesty domov odteká.”
Nosič jej odpovedal:
“Všimla si si, že kvietky rastú len na tvojej strane chodníka a nie na druhej? Vedel som o tvojej nedokonalosti a na túto stranu cesty som porozosieval semená rastlín. To ty si ich každý deň polievala, keď sme sa vracali domov. Dva roky zbieram tieto krásne kvetiny, aby som si ozdobil svoj stôl. Keby si nebola taká, aká si, táto krása by nemohla rozžiariť môj dom.”
Všetci máme svoje osobité chyby. Všetci sme prasknuté hlinené nádoby. Tieto praskliny a chyby, ktoré sú v každom z nás, robia náš život zaujímavým a vzácnym. Len musíme každého prijať takého, aký je a vidieť v ňom to dobré. Všetci sme dokonalí presne takí, akí sme. A práve naša nedokonalá dokonalosť nám dáva punc jedinečnosti a výnimočnosti. Nechcite byť dokonalými. Túžte byť výnimočnými…