Naše deti

Views: 180

Dnes, viac ako kedykoľvek predtým, sa potrebujeme venovať našim deťom. Od malička. Od útleho veku. Táto doba sa snaží meniť prirodzené chovanie ľudí. Začíname príliš rýchlo “odstavovať” naše deti. Od materského mlieka, od spania s rodičmi, od rozhovorov v domácnosti, od spolupatričnosti rodiny. Hovoríme tomu, že ich učíme samostatnosti, nezávislosti od rodiny. Bolestná chyba… nerobte to.
Vezme vám ich systém.

Venujte sa svojim deťom. Dávajte im maximum času a pozornosti. Uprednostňujte ich vo všetkom. Spite so svojimi deťmi. Najskôr vo vašej spálni, dovoľte im to. Neskôr s nimi choďte spať v ich izbe. Robte to tak dlho, pokiaľ to oni chcú. A potom rešpektujte to, že chcú zaspávať samé. To je znak toho, že už začínajú túžiť po samostatnosti. Tej prirodzenej.

Deti sú malé iba raz. Ako rastú, budú hľadať svoju vlastnú cestu. Ak ste dobrými vzormi, budú vás nasledovať. Ak nájdu inú cestu, nebráňte im, podporujte ich. Sú VAŠE. VAŠE! Nasledujte ich očami, myšlienkami a svojou pomocou, nakoľko ste schopní… Objímajte ich vždy, keď na to máte príležitosť. Ak ju nemáte, objímajte ich vo svojom srdci. POTREBUJÚ TO.

❤️

Na svete nie je nič také krásne, ako blízky vzťah so svojimi deťmi. Budujte ho od malička…

S úctou Milan

Pozorujem a obdivujem
s akou ľahkosťou sa mení Svet.
Čo bolo – niet a nové sa chystá.
Nikdy tá istá doba nepríde.
Keď niečo odíde prichádza nové.
A aké Zdroje človek použil,
taký má život, aby žil a sa poučil…

Kontakt

vedome@zijemevedome.sk

Rytierska doba

- His Majesty Alexander -

Najnovšie články

 • All Post
 • MINULOSŤ
 • MOZAIKA MÚDROSTI
 • Nezaradené
 • O SILE SLOVA
 • RYTIERSKA DOBA
 • Z HLBÍN POZNANIA
 • Z MYSLENIA
 • ZAUJÍMAVOSTI
 • ZDRAVÝ ŽIVOT
  •   Back
  • Človek
  • Príroda
  • Svet
  •   Back
  • Rytierska etika
  • Rytierska súčasnosť
  • His Majesty Alexander
  • Z minulosti Rádov
  • Úsvit
  •   Back
  • Prehistorická minulosť
  • Pred našim letopočtom
  • Náš letopočet
  • Posledných 300 rokov
  •   Back
  • Poznanie z línie Života
  • O Vesmírnych Konoch
  • Stará Vieronauka Slovenská
  •   Back
  • Slová Slovanov
  • Sila slova
  •   Back
  • Z mojich zápiskov
  • Z mojich veršov
  • Zamyslenia Mysle
  • Zamyslenia Ducha
  •   Back
  • Zdravý pohyb
  • Zdravé telo
  • Zdravá duša
  • Zásady spoločenského správania
  •   Back
  • Zbierka príbehov
  • Zbierka múdrosti Predkov
  • Zbierka rozprávok
Edit Template

Z myslenia

O sile slova

Mozaika múdrosti

Zaujímavosti

Zdravý život

Z hlbín poznania

Minulosť

Rytierska doba

© Copyright 2023, Žijeme Vedome. Všetky práva vyhradené.